Poniżej prezentujemy listę projektów wraz z krótkimi opisami, które realizowane są w naszym przedszkolu.

 

 

Akademia Zdrowego Przedszkolaka

Akademia Zdrowego Przedszkolaka to projekt społeczno-edukacyjny organizowany przez firmę Lionfitness, cykl akcji prozdrowotnych, w skład którego wchodzą 3 zagadnienia:

– Piramida Żywienia Przedszkolaka

– Bezpieczny Przedszkolak

– Przedszkolak Pełen Zdrowia

Punktem wyjścia działań Akademii Zdrowego Przedszkolaka było zdrowe żywienie małych dzieci – była to odpowiedź na wciąż narastający problem otyłości, który teraz dotyczy już  najmłodszych. Obecnie działania te koncentrują się nie tylko wokół zdrowego odżywiania ale również bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci.

——————————————————————————————————-

Cała Polska Czyta Dzieciom

Drugi rok z rzędu realizujemy w naszej placówce projekt, którego głównym założeniem jest udział w ogólnopolskiej kampanii pt. „Cała Polska Czyta Dzieciom”. W ciągu roku zapraszamy do wspólnego czytania różnego rodzaju gości, związanych bezpośrednio z realizowanym w danym czasie blokiem tematycznym. Dodatkowo miesiąc styczeń rezerwujemy dla babć i dziadków naszych pociech, natomiast w maju dołączają do akcji także rodzice – wszystko to w związku z ich świętami przypadającymi w tym czasie.

Warto nadmienić, iż w związku z aktywnym propagowaniem czytania wśród dzieci przyznano nam nagrodę „Złote Księgi”

——————————————————————————————————-

Mamo, Tato, wolę wodę!

Program edukacyjny „Mamo, Tato, wolę wodę!” został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci. Żywiec Zdrój Instytut Matki i Dziecka Instytut Żywności i Żywienia. Od samego początku partnerami merytorycznymi „Mamo, Tato, wolę wodę!” są Instytut Żywności i Żywienia oraz Instytut Matki i Dziecka.

Nasze przedszkole po raz pierwszy wzięło udział w tym projekcie w roku 2013 i od razu znalazło się wśród placówek wyróżnionych przez organizatora oficjalnym patronatem, który jest potwierdzeniem najwyższych standardów opieki i edukacji w placówce. W planach mamy oczywiście udział w kolejnych edycjach programu.

——————————————————————————————————-

Akademia Misia Haribo

To już XIII edycja konkursu w ramach naszego programu edukacyjnego Akademia Misia Haribo. Tegoroczny konkurs „Poznaj Świat z Misiem Haribo” ma na celu rozwijanie twórczego myślenia i pogłębianie ciekawości poznawczej świata u dzieci w wieku przedszkolnym. XIII edycja konkursu jest kierowana do dzieci i nauczycieli wychowania przedszkolnego.

——————————————————————————————————-

Moje Miasto Konstantynów

Jest to wewnętrzny projekt naszego przedszkola, w którym udział biorą wszystkie grupy dzieci. Naszym celem jest zapoznanie dzieci z historią naszego miasta, pokazanie życia codziennego mieszkańców oraz odwiedzanie najciekawszych miejsc i instytucji.