Koniec roku szkolnego

Ostatni miesiąc roku szkolnego 2016/2017 był niezwykle atrakcyjny dla naszych maluchów. Rozpoczęliśmy go od najważniejszego dla nich święta – Dnia Dziecka. Tańce, zabawy i wizyta ogromnego Minionka na pewno zapadły na długo w pamięci dzieci. Oprócz tego wybraliśmy się do Łodzi, do Akademickiego Ośrodka Inicjatyw Artystycznych na przedstawienie pt. „Koziołek Matołek”. Natomiast kilka dni później zerówka odwiedziła Ceramilandię – Park Nauki i Rozrywki znajdujący się w pobliskim Lutomiersku. Kolejne przedstawienia teatralne odbywały się już w murach przedszkola przy liczniejszej widowni.

Czerwiec to także kontynuacja akcji Cała Polska czyta dzieciom w wykonaniu rodziców naszych podopiecznych. Chętnych do wspólnego czytania było naprawdę wielu. W połowie miesiąca na jednym z Orlików mieliśmy okazję wesprzeć akcję „Zachowaj trzeźwy umysł” z okolicznościowym transparentem. Następnie przyszedł czas na kolejnego gościa. Był nim Marcin Młynarczyk – autor książek „O Skoczusiu, co psoty zamienił na trening i złoty medal zdobył” oraz „Dumne Orły to My !!!”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały odczytanych przez niego fragmentów. Drugim ważnym gościem był zawodowy żołnierz, a na co dzień tata Borysa.

Ostatnie dni czerwca to przede wszystkim uroczyste zakończenie roku szkolnego. Sprzyjająca aura pozwoliła przenieść uroczystości do obchodu przedszkolnego. To właśnie tam podziękowaliśmy wszystkim za kolejny rok współpracy. Pani Dyrektor wręczyła wszystkim dyplomy, nagrody i okolicznościowe upominki. Kolejne warte przypomnienia atrakcje to wizyta w wiosce indiańskiej oraz zajezdni tramwajowej BRUS. Był to bardzo intensywny miesiąc, teraz nastał czas wakacji, choć dla naszych pracowników i podopiecznych nie będzie czasu na odpoczynek. Przed nami dużo pracy, aby godnie przyjąć nowe „Magnolki” wraz z początkiem września.