Majowe wojaże

Majowe dni często nie są lepsze do kwietniowych. Jednak w tym roku ten iście wiosenny miesiąc był dla nas łaskawy pod względem aury. Już w pierwszych dniach maja mogliśmy wziąć udział w Festiwalu Rododendronów, który odbył się w zrewitalizowanym parku na Placu Wolności. Organizatorem było Gospodarstwo Szkółkarskie CIEPŁUCHA, lokalna firma znana na całym świecie. Było to ogromne wydarzenie dla wszystkich mieszkańców, więc nie mogło tam zabraknąć Magnolek.

Kolejne atrakcje czekały na nasze pociechy w budynku przedszkola. Objazdowa grupa teatralna zaprezentowała nam „Kota w butach”, natomiast zespół muzycznych. Nie zabrakło zajęć PIŁKA FAIR PLAY oraz cyklicznych warsztatów kulinarnych i artystycznych. W tym miejscu warto wspomnień o naszej uzdolnionej reprezentacji, która wzięła udział w kolejnym przeglądzie teatralnym – tym razem z przedstawieniem pt. „Wstęp do przygody to ochrona wody”. Występ zebrał wiele pochlebnych opinii i został uwieczniony przez TV Konstantynów.

Również w maju udaliśmy się z wizytą do przychodni weterynaryjnej, gdzie mogliśmy poznać warunki pracy weterynarza. Jednak największą radość dzieciom sprawiła wycieczka-niespodzianka. Wszyscy nasi podopieczni udali się do łódzkiego aquaparku FALA! Tam spędziły dużo czasu na wodnej zabawie pod okiem czujnych ratowników i wychowawców. Radości nie było końca, a uśmiechy z twarzy dzieci nie znikały do wieczora. Obszerna fotorelacja znajduje się w naszej galerii oraz w portalu Facebook. Tymczasem rozpoczynamy kolejny miesiąc wytężonej pracy, który zwieńczy uroczyste zakończenie roku szkolnego.