Ostatni miesiąc 2017 roku

Grudzień, miesiąc typowo zimowy, zaczęliśmy od wycieczki do łódzkiej papugarni. Dzieci mogły tam bezpośrednio spotkać się z różnymi gatunkami papug, poznać ich zwyczaje i zachowania. Wkrótce potem przyszły Mikołajki, a w przedszkolu zagościł po raz pierwszy Święty Mikołaj! Nie zabrakło ciekawych rozmów i oczywiście prezentów. Nasi podopieczni byli zachwyceni. Pogoda nas nie rozpieszczała, ale nie przeszkodziła w odwiedzinach pobliskiej przychodni czy jednego z łódzkich teatrów. Wszystkie wycieczki były przeplatane cyklicznymi warsztatami, które odbywają się w przedszkolu. Nie zabrakło wspólnego kolędowania, zajęć z mrówkami oraz zajęć z wykorzystaniem kredy i cukru pudru.

W drugiej połowie miesiąca dało się odczuć klimat zbliżających się świąt. W centrum miasta pojawiły się dekoracje i świetlne iluminacje. Nie mogło tam zabraknąć Magnolek! Ostatnie dni przed Świętami Bożego Narodzenia upłynęły w naszym przedszkolu pod znakiem spotkań wigilijnych. Każda grupa zorganizowała swoje własne, małe przyjęcie, na które zaproszono rodziców i bliskich. Była to już druga okazja do wizyty Świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich upominkami.

Grudzień to również czas podsumowań i refleksji. Dla nas był to bardzo udany rok. Liczba dzieci w przedszkolu, w porównaniu do poprzedniego roku, znów wzrosła. Widząc codziennie uśmiechnięte buzie dzieci wiemy, że dobrze wykonujemy naszą pracę. To pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość i odważnie wkroczyć w 2018 rok.