Pracowity Luty

Luty to dla starszych dzieci przede wszystkim okres ferii i odpoczynku. Dzieci z Magnolek spędziły ten czas aktywnie, nie tracąc przy tym dobrego humoru. Miesiąc rozpoczęliśmy zajęciami, na których dzieci stworzyły dla siebie maski karnawałowe. Rozwinęły w ten sposób swoje zdolności manualne. Następnie przyszedł czas na warsztaty kulinarne. W pierwszej kolejności maluchy wraz z paniami zrobiły pyszne faworki, tak popularne w okresie karnawału. Drugi na liście był Dzień Pizzy – wspólnie upiekliśmy włoski specjał, który na koniec wszyscy ze smakiem zjedli. Po wspólnych trudach przyszedł czas na relaks i dobrą zabawę. Idealnym rozwiązaniem okazał się Bal Karnawałowy zorganizowany w Miejskim Ośrodku Kultury. Tanecznym szaleństwom nie było końca. Dzieci opuszczały przedszkole zmęczone, ale uśmiechnięte. Kolejnym ważnym wydarzeniem w tym miesiącu były obchody Dnia Marchewki. Nasi podopieczni w pomarańczowych strojach kosztowali wielu marchewkowych potraw, poznali obsługę parowaru czy sokowirówki. Całości dopełniły głośne śpiewy i taniec marchewek.

Druga część miesiąca to wizyta w Filmowym Ogrodzie („Dumbo”, „Tarzan”) oraz Ogrodzie Sztuki gdzie odbyły się warsztaty plastyczne. Następnie dwa przedstawienia kolejno w Miejskim Ośrodku Kultury oraz Miejskiej Bibliotece.

Jak widać był to dla nas pracowity miesiąc, ale Nasi podopieczni lubią aktywnie spędzać czas co z pewnością ma pozytywny wpływ na ich rozwój psycho-fizyczny.