Atrakcyjny październik

Październik, mimo typowo jesiennej aury, był dla nas wyjątkowo intensywnym i ciekawym miesiącem. Oprócz zajęć „Matematyka dla Smyka” do oferty dołączyły kolejne – Akademia Budowania Klockami. Podczas nich dzieci rozwijają zdolności manualne poprzez zabawę klockami. Pierwsza wycieczka w tym miesiącu zaprowadziła nas do Łodzi. Konkretnie do Teatru Lalek „Arlekin”. W przedszkolu natomiast odbył się koncert „W świecie Inków”.

Efektem warsztatów regionalnych była okazała makieta naszego miasta, podziwiana przez naszych sympatyków w galerii oraz na Facebooku. Kolejna wycieczka natomiast skierowała nas do Biblioteki Miejskiej, gdzie obejrzeliśmy przedstawienie „Rzepka”. Odbyły się tradycyjnie warsztaty kulinarne, teatralne,muzyczne, fizyczno-chemiczne i artystyczne. Na warsztatach przyrodniczych odwiedziła nas Pani Jesień. Duża atrakcją dla najmłodszych był pokaz sztuki cyrkowej oraz spacery do parku poszczególnych grup.

Duże emocje wzbudził konkurs EKOLUDY. Wiele pięknych prac dzieci przyniosły do przedszkola. Wyniki głosowania za pośrednictwem Facebooka opublikowaliśmy na naszej stronie. Nie zapominajmy też o wizycie dzielnych strażaków, którzy podzielili się z dziećmi tajnikami swojej pracy. Ostatnie dni października kojarzą się przede wszystkim z pasowaniem na przedszkolaka i balem Haloween. Te dwa wydarzenia z pewnośnią zostaną w pamięci najmłodszych na długo.