Nasze listopadowe przygody

Historia listopadowych wydarzeń w przedszkolu rozpoczyna się od miłego akcentu – rozdania nagród i dyplomów w konkursie EKOLUDY. Dumne dzieci odebrały je z rąk nauczycieli i z uśmiechem pozowały do zdjęć. Pierwszą atrakcją w listopadzie był wyjazd do fabryki bombek. Fascynujące miejsce. Dzieci z zaciekawieniem przyglądały się efektom pracy osób tam zatrudnionych. Tę wycieczkę z pewnością zapamiętają na długo. Kolejnym listopadowym wydarzeniem były obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. 

Na przestrzeni całego miesiąca nie można zapomnieć o cyklicznie odbywających się warsztatach oraz Akademii Budowania Klockami, która wzbogaciła naszą ofertę już na jesieni. Oprócz tego odbyły się koncerty i przedstawienia teatralne. 11 listopada to dla naszych maluchów nie taki zwykły dzień. Dzieci już wiedzą, a pracownicy biblioteki ich w tym utwierdzili, że jest to Święto Niepodległości. Wzięliśmy udział w obchodach kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości w Bibliotece Miejskiej.

Pod koniec miesiąca gościliśmy też funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Dzieci mogły z bliska poznać auto, które na co dzień służy strażnikom naszego miasta. Ostatnie dni listopada dzieci zapamiętają z racji obchodów Dnia Pluszowego Misia – tę przytulankę każdy zna i doskonale pamięta. Przed nami grudzień – miesiąc, który kojarzy się głównie ze świętami i prezentami. Również w naszym przedszkolu zadbamy o to, aby dzieci poznały świąteczną atmosferę i poznały tradycję, która jest obecna w każdym polskim domu.