Kwietniowe atrakcje

Kwiecień przyniósł jeszcze więcej słonecznej pogody i atrakcji dla najmłodszych. Pierwsze dni miesiąca to oprócz zajęć edukacyjnych wizyty gości – policjanta oraz członków Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Razem z uczniami SP5 mogliśmy obchodzić Dzień Zdrowego Żywienia a także brać udział w zajęciach warsztatowych na terenie przedszkola. Dla Magnolek jednak największe święto miało dopiero nadejść – Dzień Magnolii. Okazałe drzewo przed budynkiem przedszkola nie zawiodło i obrodziło dziesiątkami pięknych kwiatów. Dzieci z wychowawcami uczciły ten dzień śpiewami, tańcami i zabawami.

To jednak nie koniec kwietniowego świętowania – kilka dni później odbył się w naszym przedszkolu Bal Hawajski, na który wszyscy założyli piękne, kolorowe stroje. Przedstawienia teatralne czy zabawy z chustą animacyjną były niezwykle ciekawe, jednak dla małych Magnolek to mało! Postanowiliśmy wziąć udział w Mistrzostwach Świata Dziecka 2016, które zorganizowała zaprzyjaźniona szkoła tańca Bacara Dance Studio. Starsze dzieci udało się natomiast do Muzeum Sztuki w łódzkiej Manufakturze.

Końcówka miesiąca to przede wszystkim występy taneczno-wokalne Magnolek. Każda grupa nagrała krótki klip wideo, które możecie oglądać na naszym profilu Facebook. Ostatnie dni kwietnia to niezwykle ważny Dzień Ziemi – czas na uświadamianie najmłodszych jak ważne jest dbanie o planetę, na której żyjemy. Duże zaciekawienie najmłodszych wzbudził także Dzień Indyjski oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Teraz czeka nas odpoczynek na tradycyjnej majówce i powrót do zajęć z naładowanymi akumulatorami.