W marcu jak w garncu

W tym roku Wielkanoc przypada wyjątkowo wcześnie stąd w przedszkolu wielkie przygotowania. Warsztaty teatralne, artystyczne i kulinarne w dużej mierze poświęcone były tematyce świątecznej. Odwiedziła Nas także grupa muzyczna prezentując przeróżne pieśni wielkanocne, których dzieci słuchały z ogromną uwagą. Z pewnością największe zainteresowanie dzieci i rodziców wzbudził Konkurs Wielkanocny na najpiękniejszą pisankę. Laureatów wyłonionych w głosowaniu na naszym profilu Facebook prezentowaliśmy na łamach tej strony.

Oprócz podtrzymania tradycji Wielkiej Nocy nie zapominamy o nowoczesnych uroczystościach, jak np. Dzień Dinozaura czy Dzień Wody i Morza Bałtyckiego. Tradycyjnie już przedszkole odwiedził p. Mariusz Augustyniak, aby wziąć udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom. W marcu część naszych podopiecznych odwiedziła Baśniową Kawiarenkę w Łodzi. Ważnym wydarzeniem na przestrzeni miesiąca okazał się Wiosenny Pokaz Mody – klip wideo z tego wydarzenia zanotował ponad 2,5 tysiąca odsłon na Facebook’u !

Jako, że marzec nie rozpieszczał pogodą łapaliśmy każdą chwilę na spacery po mieście, aby najmłodsi mogli poznać je w jak największym stopniu. Tradycyjne warsztaty fizyczno-chemiczne oraz przyrodnicze poszerzyły wiedzę dzieci i pozwoliły utworzyć hodowlę roślin. Pierwsze dni kalendarzowej wiosny to wiele wydarzeń w samym przedszkolu ale także Spartakiada w Szkole Podstawowej nr5 – Magnolki dzielnie walczyły we wszystkich konkurencjach.

Końcówka marca to wizyta ważnego gościa oraz czas rozstrzygnięcia Konkursu Wielkanocnego i wręczenia nagród zwycięzcom. Gościem tym był p. Radosław Ludwisiak – nowy prezes OSP Konstantynów. Dzieci z uwagą wpatrywały się w niego i z uwagą słuchały co ma do powiedzenia. Chwilę później nasze przedszkole zalała cała masa zajęcy ! Z początku bezbarwne, dzięki wyobraźni dzieci nabrały kolorów i ozdabiały sale przedszkolne. Miesiąc zakończyliśmy jeszcze jedną wycieczką do agencji reklamy TOMGRAF, gdzie Panowie przybliżyli tajniki swojej pracy i pokazali urządzenia, z których korzystają na co dzień. Przed nami kwiecień – przepełniony atrakcjami i miejmy nadzieję wyśmienitą pogodą !