Luty to u nas babcie i dziadkowie

Co prawda święto babci i dziadka miało miejsce w styczniu, ale główne obchody w Magnolkach odbyły się nieco później. Każda grupa zorganizowała specjalne spotkanie, na które dzieci przyprowadziły swoich dziadków i babcie. Występy artystyczne i wspólna zabawa pozwoliły wszystkim spędzić miłe chwile. Dłuższy karnawał pozwolił na wiele innych atrakcji, w tym również okolicznościowe przekąski, które powstały w czasie warsztatów kulinarnych.

To jednak nie były jedyne wizyty babć i dziadków w Magnolkach. Chętni wzięli udział w akcji Cała Polska czyta dzieciom, którą z ochotą kontynuujemy. W lutym nie zabrakło tradycyjnie warsztatów fizyczno-chemicznych czy zajęć z klockami LEGO. Dzieci z zaciekawieniem biorą w nich udział. 

Nie zapomnieliśmy o Bibliotece Miejskiej, w której regularnie odbywają się ciekawe zajęcia i przedstawienia teatralne. W przedszkolu natomiast odwiedziła nas grupa muzyczna z wesołym koncertem. Cykliczne warsztaty teatralne i przyrodnicze również cieszą się dużym zainteresowanie z uwagi na bardzo praktyczne podejście do tematu. Końcówka miesiąca to obchody Tłustego Czwartku oraz spalenie tych kalorii podczas zawodów sportowych w hali KKS Włókniarz.

Miejmy nadzieję, że marzec przywita nas wiosennie i pozwoli na odbywanie długich spacerów po Konstantynowie i okolicach.