Marzec za nami

Marzec nie rozpieszczał pogodą, ale udało się wybrać kilka dni na wycieczki. Wykorzystywaliśmy sprzyjającą aurę do maksimum. Byliśmy na placu zabaw, zwiedzaliśmy Konstantynów. Zawędrowaliśmy również do Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie mogliśmy obejrzeć przedstawienie „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków”. Akcent teatralny dało się również zauważyć w budynku Magnolek. Tutaj zobaczyliśmy „Rzeżuchowy skarb” oraz „Lis i zając”.

Wyjątkowym momentem w minionym miesiącu był pierwszy dzień wiosny, który należycie uczciliśmy. Kilka dni później część naszych podopiecznych udała się do Baśniowej Kawiarenki zlokalizowanej w Łodzi. Miejsce już nam znane, bowiem to kolejna wizyta Magnolek. Końcówka miesiąca to kilka wyjść na świeże powietrze i udział w plebiscycie na Najfajniejsze Przedszkole w Powiecie Pabianickim.

Nie można nie wspomnieć o cyklicznych zajęciach – warsztaty kulinarne, teatralne, artystyczne oraz Akademia Budowania Klockami. Pozwalają one dzieciom poszerzać horyzonty nie odrywając się od zabawy. Mocnym akcentem kończącym marzec były warsztaty z pszczołami i osobami, które się nimi opiekują. Dzieci długo nie mogły wyjść z podziwu. To były jedne z najlepszych zajęć, jakie odbyły się w Magnlokach. Przed nami kwiecień, a wraz z nim Wielkanoc. Będzie co świętować!