Czas podsumowania

Koniec roku, czyli czas podsumowań i wspomnień. Minął kolejny rok obecności Magnolek na edukacyjnej mapie Konstantynowa Łódzkiego. Już w wielu rodzinach konstantynowian znajdują się absolwenci tego pięknego przedszkola przy ulicy Zgierskiej. W roku 2015 do naszej placówki uczęszczało regularnie kilkadziesiąt uśmiechniętych maluchów. Część z nich zakończyła swoją przygodę w czerwcu i poszła krok dalej, do szkoły podstawowej. Jednak przeważająca większość została na kolejny rok, decydując się na kontynuację swej edukacji przedszkolnej właśnie tutaj – w Magnolkach.

Co do wspomnień – jest co wspominać. Wiele wycieczek do miejsc, o których inni mogą tylko pomarzyć, jak Senat RP czy fabryka krówek w Milanówku. Regularne wycieczki i spacery lokalne, które zapoznały dzieci z miastem i jego najbliższą okolicą. Mury przedszkola także gościły wiele znakomitych osobistości, które z uśmiechem wspominają te wizyty. Na rok 2016 również przygotowaliśmy wiele atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wymagających rodziców i ich milusińskich.

W samym grudniu oprócz cyklicznych zajęć warsztatowych o tematyce kulinarnej, artystycznej czy chemiczno-fizycznej uwaga wszystkich była skupiona na spotkaniach wigilijnych. Każda grupa odbyła takie spotkanie w gronie najbliższych. Nie zabrakło wizyty Świętego Mikołaja i całej masy prezentów. Były wspólne zabawy, życzenia i wiele uśmiechu na twarzach nie tylko najmłodszych. Warto też wspomnieć o udziale w Gali Tańca Przedszkolaka – nasza reprezentacja kolejny raz zameldowała się w Łódzkim Domu Kultury.