Z Nowym Rokiem, nowym krokiem !

Po przerwie świąteczno-noworocznej nauczyciele wrócili do pracy a dzieci do zajęć w przedszkolu. Korzystając z krótkiej obecności zimy sporo czasu spędziliśmy w ogrodzie przedszkolnym ciesząc się białym puchem. Początek stycznia całej Polsce kojarzy się z WOŚP i Magnolek nie mogło zabraknąć na kolejnym finale tej imprezy. Przygotowaliśmy na tę okazję sporo smakołyków, którymi kusiliśmy uczestników tegorocznej „orkiestry”.

Odwiedziliśmy wystawę pt. „Wiejskie świętowanie” i zaprosiliśmy do wspólnego czytania babcie i dziadków naszych podopiecznych. Kolejnym etapem tej specyficznej integracji były obchody ich święta. Każda z grup zorganizowała spotkanie, na którym wszyscy świetnie się bawili. W styczniu nie zabrakło również cyklicznych zajęć kulinarnych, teatralnych czy warsztatów chemiczno-fizycznych. Dzieci z ochotą zabrały się za świętowanie Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka oraz odwiedziły burmistrza Henryka Brzyszcza w Urzędzie Miejskim. Dzieci zadały urzędującemu burmistrzowi wiele trudnych pytań. Gospodarz zapowiedział szybką rewizytę.

Warte wyróżnienia są dwie wycieczki, które odbyły się w drugiej połowie stycznia. Odwiedziliśmy najnowocześniejsze planetarium zlokalizowane w budynku EC-1 oraz cerkiew prawosławną. Natomiast w drugim przypadku obraliśmy kierunek Port Łódź, gdzie mogliśmy powspominać dalekie wojaże ze znaną podróżniczką Anną Jackowską. Zima powoli się kończy ,a przed nami kolejny miesiąc – luty, a wraz z nim ferie zimowe 🙂