Jesienne atrakcje

Pierwszy tydzień października był ciekawy nie tylko ze względu na warsztaty chemiczno-fizyczne,  na których malowaliśmy po mleku farbami, ale też w sposób szczególny obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Wycieczka do łódzkiego ZOO pozwoliła maluchom zobaczyć wiele zwierząt z bliska, dowiedzieć się więcej o ich zwyczajach, pielęgnacji i sposobach żywienia. Kilka dni później obchodziliśmy Dzień Drzewa kiedy to w sposób szczególny zajęliśmy się tematem ekologii i ochrony przyrody.

W trakcie całego miesiąca tradycyjnie odbyło się wiele zajęć kulinarnych, czego efektem były naleśniki, kanapki czy ciasteczka francuskie. Korzystając ze sprzyjającej aury wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych w Ogrodzie Sztuki. Natomiast w murach przedszkola odbył się koncert muzyczny, którego dzieci wysłuchały z wielką uwagą.

no images were found

Październik to miesiąc, w którym nie mogliśmy odmówić sobie organizacji konkursu. Zabawa pod hasłem „Obraz z jesiennych liści” trwała długo, dostarczyliście Nam wiele prac. Wynikami dzieliliśmy się już za pośrednictwem naszej strony a zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy.

Koniec miesiąca był równie atrakcyjny, odbył się Dzień Hiszpański, maluszki zwiedziły kolejne ciekawe miejsca w Konstantynowie a starsze dzieci odwiedziły wystawę „Historia w kamień zaklęta”. Przed nami listopad, w którym chcemy utrzymać częstotliwość atrakcji i niespodzianek, jeśli tylko pogoda na to pozwoli!