Prawie zima

Jak większość Polaków listopad rozpoczęliśmy od wizyty na konstantynowskim cmentarzu, aby odwiedzić najbliższych i ludzi, którzy zginęli w czasie okupacji niemieckiej broniąc naszej ojczyzny. Po chwili zadumy przyszedł czas na momenty radości – ogłoszenie wyników jesiennego konkursu. Laureatów ogłosiliśmy za pośrednictwem tej strony. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

no images were found

Ogromną niespodzianką dla wszystkich okazały się zajęcia zumby dla magnolkowych rodziców, które prowadzi Damian Antoniak z BACARA DANCE STUDIO. Pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem; spotkania odbywają się cyklicznie w każdy piątek w godzinach 17.30-18.30 w siedzibie przedszkola.

Pierwsze dni listopada to oprócz warsztatów kulinarnych, których efektem były babeczki dyniowe również wizyta w Szkole Podstawowej nr5 z okazji Dnia Postaci z Bajek. Poprzebierane dzieci świetnie bawiły się ze starszymi kolegami i koleżankami. Kilka dni później w ramach rewanżu Ekolaki z SP5 odwiedziły Nas w Magnolkach. Wspólnie zrobiliśmy śmiesznego ludka. W ramach jednego ze spacerów odwiedziliśmy wystawę „Radość poszukiwania” kontynuując poznawanie sztuki w wykonaniu lokalnych artystów.

no images were found

W ramach codziennych atrakcji odbył się w murach przedszkola ciekawy koncert, warsztaty kulinarne (pizza) oraz warsztaty artystyczne, kiedy to robiliśmy makiety przyrodnicze. Ostatni tydzień listopada był bardzo aktywny. Najpierw zdobyliśmy II miejsce podczas XIII edycji Ogólnomiejskiego Przeglądu Spektakli Profilaktycznych (materiał wideo) a następnie świętowaliśmy w przedszkolu Dzień Pluszowego Misia! Warsztaty taneczne to również zasługa p. Damiana Antoniaka a akcję Całą Polska Czyta Dzieciom uświetniła swoją obecnością p. Jolanta Drajling. Za nami kolejny miesiąc obfity w różne wydarzenia i wycieczki. Zaczynamy grudzień, kolejny magiczny okres…