Nowy rok szkolny – nowa przygoda

Wraz z początkiem września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny, a tym samym nową przygodę z Magnolkami w roli głównej. Są nowe dzieci, a także panie nauczycielki. Wszyscy razem będziemy na nowo poznawać Konstantynów Łódzki, rozwijać talenty plastyczne, muzyczne czy kulinarne. Od tego roku do oferty podstawowej dołączają zajęcia artystyczne, podczas których dzieci poznają sztukę przez duże „S” !

W pierwszym tygodniu września odbyło się wielkie szcztokowanie zębów, grupa III udała się do centrum miasta, a maluchy odbyły spacer po Konstantynowie. Za to grupa starszaków odwiedziła wystawę rzeźby ludowej pt. „Wiejska codzienność”. W połowie miesiąca mogliśmy gościć przedstawiciela szkoły tańca BACARA DANCE, który przeprowadził warsztaty taneczne z naszymi podopiecznymi. Po raz kolejny odwiedział Nas p. Waldemar Presia, aktor teatru lalek Arlekin z Łodzi. Dzięki niemu zobaczyliśmy przedstawienie pt. „Ogrodowe zuchy” oraz zainaugurowaliśmy kolejną edycję akcji „Cała Polska czyta dzieciom” w Naszym przedszkolu. Kolejne dni przyniosły Nam ciekawy koncert w murach przedszkola, a także zrywanie jabłek połączone z warsztatami kulinarnymi. W końcu nadszedł dzień 19 września, kiedy to z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka na dzieci czekało sporo atrakcji. Pogoda dopisała, a to pozwoliło na piknik w ogrodzie przedszkolnym, zabawy i gry edukacyjne. Dużą radość u dzieci spowodowała wizyta koni z zaprzyjaźnionej stadniny.

Ostatni tydzień września rozpoczęliśmy udziałem w warsztatach edukacyjnych z serii „Było sobie życie”. Zachwycone dzieci jeszcze długo opowiadały o tej wycieczce. Dwa dni później odbyły się pierwsze warsztaty artystyczne pod hasłem JESIEŃ-RYCERSTWO. Najpierw zajęliśmy się czerpaniem papieru, który potem pomalowaliśmy i przyozdobiliśmy na różne sposoby. Podczas jednego ze spacerów zaczęliśmy szukać dowodów na przyjście jesieni. Ostatnie dni września to kolejne spacery, nauka segregacji odpadów oraz wizyta teatrzyku z przedstawieniem pt. „Koziołem Matołek”. Przed nami równie aktywnie zapowiadający się październik…