Jesienne przebudzenie

Po rozpoczęciu kalendarzowej jesieni nie opadliśmy z sił, ale z jeszcze większą werwą przystąpiliśmy do działania. Nowi podopieczni szybko zaaklimatyzowali się w nowym otoczeniu i wszyscy razem mogliśmy realizować plan działania na miesiąc październik. Pierwsze dni to oczywiście warsztaty kulinarne oraz chemiczno-fizyczne, które pochłaniają w całości uwagę i zapał dzieci. Najmłodsze grupy wykorzystując piękną pogodę udały się do NZOZ Remedium by przyjrzeć się pracy lekarzy oraz wziąć udział w podstawowych badaniach. Pierwszą połowę października zakończyliśmy wycieczką do fabryki pysznych krówek w Milanówku pod Warszawą.

Długa podróż opłaciła się i nasi podopieczni mogli zobaczyć jak powstają te popularne cukierki, które potem zawinięte w kolorowe opakowania lądują na naszych stołach. Każdy z odwiedzających Fabrykę Krówek otrzymał porcję tych smakołyków i zabrał ze sobą masę pozytywnych wspomnień.

Drugą połowę miesiąca rozpoczął koncert muzyczny w murach przedszkola. Główną rolę odegrał flet, którego dzieci słuchały jak zaczarowane. Wspólnie obchodziliśmy także Dzień Drzewa i obejrzeliśmy przedstawienie „Kot w butach”. Nie zapomnieliśmy także o Filmowym Ogrodzie, gdzie mogliśmy zobaczyć w akcji dzielnego „Reksia”. Kolejna seria warsztatów artystycznych i tanecznych była przedsmakiem kolejnej wycieczki, która tym razem zakończyła się w Lasie Łagiewnickim. Dzieci w dwóch grupach zwiedzały las i uważnie słuchały opowiadań przewodnika. Jeśli pogoda dalej będzie tak sprzyjać w listopadzie odwiedzimy kolejne ciekawe miejsca, z pewnością rozpoczniemy od miejscowego cmentarza, aby oddać hołd tym, których już z nami nie ma.