Nowy rok szkolny i nowi podopieczni

We wtorek 1 września pojawiła się ogromna liczba przedszkolaków, a wśród nich duża grupa nowo przyjętych dzieci, dla których rok szkolny 2015/2016 jest pierwszym na ich ścieżce edukacji. Jednak to nie jedyna dobra wiadomość! Od września poszerzyliśmy listę zajęć dodatkowych w ramach czesnego o zajęcia taneczne, przyrodnicze i „Piłka Fair Play”.

Pierwsze dni w przedszkolu dla nowych dzieci to od razu duża porcja wrażeń. Wypiek szarlotki na warsztatach kulinarnych czy utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze to tylko niektóre z nich. W pierwszym tygodniu września odbyły się także wspomniane wcześniej zajęcia sprawnościowe pod hasłem „Piłka Fair Play”. Następnie przyszedł czas na zajęcia taneczne prowadzone w naszym przedszkolu tradycyjnie przez szkołę Bacara Dance Studio. Obchody dnia owocowego sprawiły, że w przedszkolu zaroiło się od owoców różnego rodzaju, z których powstały rozmaite potrawy.

Udział w regularnie organizowanych warsztatach plastycznych i przyrodniczych pozwala rozwijać u dzieci zmysły, umiejętności oraz funkcje poznawcze. W połowie miesiąca odwiedziliśmy znany wszystkim Ogród Sztuki, gdzie podziwialiśmy wystawę p. Leszka Misiaka „Niebo i Ziemia”. Kolejne dni to m.in. wizyta grupy III i IV w Bibliotece Miejskiej, a także warsztaty teatralne na terenie przedszkola, kiedy to wszystkie dzieci mogły wziąć czynny udział w przedstawieniu.

W końcu nadszedł oczekiwany przez Nas wszystkich Dzień Przedszkolaka, a wraz z nim moc atrakcji w ogrodzie przedszkolnym. Największym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki konne i możliwość obcowania z innymi zwierzętami, których dzieci nie spotykają na co dzień. Warsztaty regionalne pozwoliły na stworzenie wielu herbów naszego miasta – każde dziecko ulepiło swój model z masy solnej, a następnie pomalowało. Końcówka miesiąca to intensywne poszukiwania pierwszych oznak jesieni, ale tej póki co nie widać… Stosunkowo wysokie temperatury pozwolą na jeszcze większą aktywność Magnolek poza murami przedszkola.