Koniec roku 2014

Ostatni miesiąc roku 2014 to oprócz długiego odpoczynku połączonego z obchodami Świąt Bożego Narodzenia także okres wytężonej pracy w przedszkolu. Wraz z pierwszym dniem grudnia ogłosiliśmy konkurs na najpiękniejszy stroik. Maluchy z II grupy poczuły atmosferę świąt i wysłały swoje kartki do Świętego Mikołaja. W okolicach Mikołajek gościliśmy w placówce przedstawicieli Straży Miejskiej z Konstantynowa. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści strażników. Mikołajki to oczywiście również prezenty, które dostarczył św. Mikołaj i Pani Mikołajowa.

Podczas warsztatów artystycznych powstały ozdoby świąteczne z gliny. Kolejne dni grudnia to przedstawienie „Królowa Śniegu” oraz koncert kolęd. Nie mogło zabraknąć również warsztatów plastycznych, muzycznych i kulinarnych – wszystkie blisko związane z tematyką świąteczną.

W połowie miesiąca tradycyjnie wzięliśmy udział w V Gali Tańca Przedszkolaka – zdjęcia i film możecie zobaczyć na naszym profilu Facebook. Prawdziwym hitem grudnia był natomiast wyjazd od fabryki bombek i ozdób świątecznych w Piotrkowie Trybunalskim. Dzieci na własne oczy zobaczyły jak powstają śliczne bombki, a następnie są ręcznie zdobione wzorkami. Kilka dni przed wigilią zorganizowaliśmy spotkanie wigilijne dla dzieci i rodziców. Oprócz ogłoszenia wyników konkursu na najpiękniejszy stroik każdy przedszkolak otrzymał świąteczny prezent.