Magnoliowy kwiecien

Kwiecień był dla Magnolek miesiącem niezwykle intensywnym i atrakcyjnym. Już pierwszego dnia nasza reprezentacja wzięła udział w Mistrzostwach Świata Przedszkolaka – i to nie był Prima Aprilis! Filmy z tego wydarzenia mogliście podziwiać na Facebooku. Dwa dni później ogłosiliśmy rozpoczęcie konkursu wielkanocnego na najpiękniejszy stroik świąteczny. W końcu kwiecień to miesiąc, w którym obchodzimy Święta Wielkiej Nocy. Kolejnego dnia starszaki kolejny raz wzięły udział w Spartakiadzie organizowanej przez Szkołę Podstawową  nr 5.

W samym przedszkolu również sporo się działo. Odwiedziła nas kapela góralska, która dała niesamowity koncert. W ramach warsztatów przyrodniczych założyliśmy hodowlę cebuli i rzeżuchy. Pozostałe cykliczne zajęcia warsztatowe zostały urozmaicone przez mamę Alicji z grupy V, która zorganizowała zajęcia wokalno-taneczne. W międzyczasie zakwitło drzewo magnolii, więc przyszedł czas na obchody Dnia Magnolii. Pogoda na szczęście dopisała.

Ostatnie dni kwietnia to rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego – listę laureatów opublikowaliśmy na naszej stronie oraz profilu Facebook. Wiosna w pełni, dlatego nie zapomnieliśmy o odpowiedniej oprawie podczas obchodów Dnia Ziemi. Odwiedzili nas też uczniowie z XXXIV LO w Łodzi. Na koniec warto wspomnieć o wycieczce wiosennej. Odwiedziliśmy Zoo Safari Borysew. Pogoda nie była idealna, ale nie przeszkodziła w zwiedzaniu. Dzieci były bardzo zadowolone. Przed nami maj, który powinien nas rozpieszczać piękną pogodą, pozwalając tym samym na większą ilość wycieczek.