Majówka

…czyli chwila oddechu i czas na podsumowanie kwietnia. Początek miesiąca każdemu kojarzy się z wielkanocnymi spotkaniami w Naszym przedszkolu. Wychowawcy z pomocą dzieci przygotowali ciekawe warsztaty, do których dołączyli się zawsze chętni rodzice. Było malowanie jajek, pieczenie babek wielkanocnych oraz robienie kurczaczków. Miła niespodzianka spotkała naszych podopiecznych zaraz po Wielkanocy – w przedszkolu pojawiły się malutkie, żywe kurczaki.

no images were found

Z całą pewnością dla dzieci była to największa atrakcja. Zaraz po tym przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu wielkanocnego, który wygrał Kajetan z zerówki. Wszystkie nagrody rozdane, więc przyszedł czas na kolejne spotkanie z krajami Unii Europejskiej. Tym razem skierowaliśmy się do Francji. Efektem długich opowiadań o zwyczajach i kulturze Francuzów, były warsztaty kulinarne, po których zjedliśmy pyszne croissanty.

no images were found

Przedszkole i biblioteka miejsca znów stały się małym teatrem, gdzie dzieci obejrzały wiele przedstawień i wysłuchały koncertu. Tegoroczny Dzień Marchewki sprawił, że całe przedszkole zmieniło kolor na pomarańczowy i zielony za sprawą przebranych dzieci. Najciekawszym wydarzeniem w kwietniu była z całą pewnością wycieczka do Konarzewa, gdzie przeprowadzone zostały kolejne zajęcia z serii „Od ziarenka do bochenka”.

Z kolei Dzień Ziemi pozwolił przekazać najmłodszym kolejne wskazówki ekologiczne, które zwiększyły ich świadomość w tym temacie. Dzień Książki to natomiast wizyta starszych kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej nr5, której efektem było wspólne czytanie w przedszkolnym ogrodzie. Prawdziwym świętem Magnolek był Dzień Magnolii, któremu towarzyszyły piękne kwiaty magnolii przed budynkiem przedszkola. Nie mogło zabraknąć też wspólnych zabaw i śpiewów w ogrodzie.

Tegoroczna, dziesiąta już, edycja „Piosenki przedszkolnej ilustrowanej ruchem” okazała się dla Nas niezwykle szczęśliwa, gdyż zajęliśmy zaszczytne, 1 miejsce.

no images were found

Kwiecień zakończyliśmy niezwykle efektownie, podróżą w kosmos. Fotorelacje z wszystkich wydarzeń możecie zobaczyć w naszej galerii i na naszym profilu w serwisie Facebook.