Początek wiosny

Marzec przyniósł nam o wiele cieplejsze dni niż luty, choć zdarzyły się momenty, kiedy padał śnieg, który z kolei szybko znikał. Korzystając z pięknej pogody grupa II na początku miesiąca odwiedziła jedną z konstantynowskich kwiaciarni, gdzie zobaczyli jak pracuje florystka. Atrakcją w przedszkolu była natomiast wizyta p. Waldemara Presia z przedstawieniem „Czerwony Kapturek bez myśliwego”. To nie była jedyna atrakcja w murach przedszkola na początku marca. Odbyły się ciekawe warsztaty chemiczno-fizyczne a także kolejne spotkanie w ramach Akademii Zdrowego Przedszkolaka, którego tematem przewodnim był recykling i sposoby pozyskiwania energii.

Kolejne dni to przygotowanie potraw z różnych stron świata oraz poznawanie skarbów ziemi przez grupę II. Następnie do Fabryki Karmelu w łódzkiej Manufakturze wybrały się dzieci z grupy IV i zerówki. Koncert w przedszkolu, założenie hodowli fasoli i wizyta na wystawie p. Wiesławy Przybyło-Cieślik to tylko niektóre atrakcje, które spotkały dzieci w połowie miesiąca. Maluszki sadziły cebulkę, a starsze dzieci robiły francuskie rurki z kremem. Celem kolejnej wycieczki Magnolek była Baśniowa Kawiarenka, gdzie aktorzy opowiedzieli historię Brzydkiego Kaczątka. Kilka dni później w przedszkolu pojawił się kolejny teatrzyk z przedstawieniem „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz „Czarnoksiężnik z krainy Oz”.

no images were found

W końcu przyszedł czas na oficjalne powitanie wiosny i ogłoszenie konkursu wielkanocnego, który miał wybrać najpiękniejszego „Kurczaczka wielkanocnego”. Koncert skrzypcowy Pani Wiosny, Światowy Dzień Wody i przygotowanie sałatki wiosennej są wystarczającym dowodem na przyjście wiosny. Nie zapominając o dobrej kondycji wzięliśmy udział w kolejnej edycji Spartakiady w Szkole Podstawowej nr5. Koniec miesiąca to seria zajęć otwartych z udziałem rodziców dzieci z każdej grupy – tematyka wiosenno-wielkanocna – oraz założenie akwarium z pomocą taty Oliwki z grupy IV. Przed nami jeszcze cieplejszy kwiecień i jeszcze więcej atrakcji na świeżym powietrzu!