Wiosennie, majowo…

Długi weekend majowy szybko minął i wróciliśmy do codziennego rytmu pracy z dziećmi. Wraz z początkiem miesiąca nadeszła dobra wiadomość – nowe zajęcia w ramach czesnego – „Piłka Fair Play” – od teraz w każdy piątek.

no images were found

Pierwszy tydzień maja to pyszne wypieki bułeczek drożdżowych w ramach warsztatów kulinarnych. Po takich pysznościach nie możemy zapominać o zdrowiu naszych zębów. Z tego powodu odbyły się zajęcia w ramach programu „Dzieciństwo bez próchnicy”. Czarodziejskie sztuczki i równie niezwykłe warsztaty chemiczno-fizyczne to tylko niektóre z atrakcji dla dzieci w maju. Nasze przedszkole odwiedziło w minionym miesiącu wiele mam, które wzięły udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W drugiej połowie maja odbył się XXII Przegląd Przedszkolnych i Szkolnych Przedstawień Teatralnych, w którym Magnolki zajęły I miejsce! Wzięliśmy udział także w I Dziecięcym Festiwalu Tańców Miejskich. Zdjęcia z tego i innych wydarzeń jak zwykle w naszej galerii.

Na łamach naszej strony informowaliśmy o sukcesach dzieci w różnych konkursach. W ramach jednego z nich dzieci odwiedziły w stolicy Senat RP. Kilka dni wcześniej odwiedzili nas wolontariusze z konstantynowskiego Gimnazjum nr 1 przedstawiając nam „Bajkę o szczęściu”. Majową atrakcją dla starszaków był z całą pewnością wyjazd do łódzkiego planetarium. Miesiąc zakończyliśmy uroczystymi obchodami Dnia Rodziny – połączenie Dnia Matki i Ojca.