W lutym cieplej

Luty nie przyniósł srogiej zimy a wyższe temperatury sprzyjają ciekawym wycieczkom i spacerom, których nie zabrakło w minionym miesiącu. Początek miesiąca to wycieczka do centrum miasta, gdzie grupa I i III zapoznała się z ustawionym tam zegarem słonecznym. W przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne z p. Agnieszką, których efektem były śliczne pacynki.

no images were found

Kolejne dni to trochę rozrywki w Ogrodzie Filmowym oraz zajęcia kulinarne z p. Anią – po wszystkim zajadaliśmy się pysznymi pączkami.Zakończenie karnawału to cudowny bal zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie, na który wybraliśmy się wszyscy razem. Każde dziecko posiadało piękne przebranie. Całość wypadła wyśmienicie, a z twarzy dzieci nie znikały uśmiechy.

no images were found

Przyszedł czas też na pokazanie naszej placówki ludziom z zewnątrz czyli Dni Otwarte! Bardzo duża liczba dzieci i rodziców odwiedziła Magnolki. Wspólne zajęcia, w których brali udział wszyscy goście zostały ciepło przyjęte. Po Dniach otwartych wróciliśmy do codziennych obowiązków – odbywały się warsztaty taneczne, zajęcie z tablicą interaktywną czy smażenie faworków z okazji Tłustego Czwartku. Najbardziej ekscytującym wydarzeniem w lutym była z całą pewnością wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie zorganizowana przez Biuro Turystyczne Escapada. Dzieci z uwagą oglądały eksponaty, prezentacje i doświadczenia.

Następnie przyszedł czas na koncert w przedszkolu, warsztaty chemiczno-fizyczne, taneczne i kulinarne. Kolejną niespodzianką przygotowaną przez naszą kadrę był „Dzień z dawnych lat”. Stare sprzęty, ubrania i zwyczaje zostały zaprezentowane naszym dzieciom, które z uwagą i małym niedowierzaniem im się przyglądały. Ciąg dalszy wycieczek w lutym to wyjazd do łódzkiego Teatru Pinokio na przedstawienie pt. „Pokolorowanki”. Lutowe atrakcje zakończyliśmy kolejnym spotkaniem z krajami Unii Europejskiej – tym razem poznaliśmy Holandię.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy o trwającej rekrutacji, zostało już niewiele wolnych miejsc!