Sierpniowe atrakcje

W drugim miesiącu wiele się działo. Sprzyjająca aura pozwoliła odwiedzić wiele ciekawych miejsc w naszym mieście oraz spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu. Zaczęliśmy od wizyty w sklepie wędkarsko-zoologicznym „Karaś”, gdzie poznaliśmy nowe gatunki ryb oraz sposoby ich połowu.

Powrót do przedszkolnych murów oznaczał serię ciekawych warsztatów kulinarnych, plastycznych ale też zabawy w naszym ogrodzie. Kilka dni później wybraliśmy się z wizytą do zakładu fryzjerskiego. Pani pokazała nam elementy swojej pracy i piękne fryzury. Przy tak pięknej pogodzie postanowiliśmy pójść jeszcze dalej i za cel obrać ośrodek rekreacyjny „Nad stawem” przy ulicy Łaskiej.

Spacer nowymi alejkami i nowy plac zabaw były sporą atrakcją dla małych Magnolek. W sierpniu nie zapomnieliśmy o wizytach w Ogrodzie Sztuki, gdzie serdecznie podziękowaliśmy p. Wiesławie Przybyło-Cieślik za możliwość uczestnictwa w tych arcyciekawych warsztatach. Jak już jesteśmy w temacie sztuki nie można zapomnieć o happeningu plastycznym zorganizowanym w centrum naszego miasta pod hasłami „Tramwajem przez świat” oraz „Konstantynów miasto przyszłości”.

Kolejnymi przystankami na trasie zwiedzania ciekawych miejsc w naszym mieście była jedna z konstantynowskich aptek oraz salon optyczny „Optimal Opticians”. Podstawowe badanie wzroku było ogromną atrakcją dla najmłodszych, ewentualne ostrzeżenia docenią również rodzice. Mając na uwadze zdrowie i dobro naszych maluchów odwiedziliśmy także NZOZ Remedium, zwiedzając wszystkie pomieszczenia. Jak widać sierpień był pełen atrakcji. Przed nami wrzesieć, nowy rok szkolny, nowe wyzwania i tłum nowych Magnolek…