Zaczęliśmy wakacje

Wycieczką na pyszne lody zakończyliśmy rok szkolny i zaczęły się wakacje. Dla dzieci, które zostały w Magnolkach z pewnością nie był to czas stracony. W każdym tygodniu lipca nie brakowało atrakcji, odwiedzaliśmy kolejne ciekawe miejsca w Konstantynowie, a w przedszkolu uprzyjemnialiśmy sobie czas warsztatami plastycznymi i kulinarnymi. Na początku miesiąca uzupełniliśmy przedszkolną bibliotekę, pojawiło się wiele nowych pozycji. Rozpoczęliśmy cykliczne wizyty w Galerii Sztuki, gdzie dzieci mogły rozwijać talenty plastyczne. Ryneczek przy ulicy Sucharskiego był kolejnym przystankiem Magnolek podczas zwiedzania miasta.

Zakupiliśmy świeże i pełnowartościowe produkty, z których powstała pyszna owocowa sałatka podczas warsztatów kulinarnych. NZOZ Eskulap także przyjął maluchy i pokazał miejsca niedostępne na co dzień dla pacjentów. Po wakacyjnej wizycie w Bibliotece Miejskiej przyszedł czas na zawody sportowe w ogrodzie przedszkolnym. Słoneczna pogoda sprzyjała zajęciom, nie zapomnieliśmy wtedy o wodzie.

Jeden z dalszych spacerów zaprowadził Nas do jednostki OSP Konstantynów, gdzie mili strażacy pokazali najmłodszym samochody gaśnicze, wyposażenie i pomieszczenia siedziby konstantynowskiej straży pożarnej. Gdy temperatura znacząco wzrosła należało się ochłodzić – tu z pomocą przyszły nowe baseny wypełnione wodą. Oprócz świetnej zabawy pozwoliło to zapomnieć o dokuczliwym upale. W lipcu na ścianach przedszkola przybyło też wiele nowych prac plastycznych, a w ostatnich dniach pojawił się niespodziewany gość – króliczek. Widząc zainteresowanie małym zwierzątkiem postanowiliśmy wybrać się do łódzkiego ZOO. Miesiąc zakończyliśmy wizytą na Posterunku Policji w Konstantynowie Łódzkim, gdzie maluchy zwiedziły budynek, a największą frajdę sprawiła możliwość wejścia do radiowozu, skorzystania z radia lub wczucia się w rolę kierowcy.

Jak widać lipiec przyniósł wiele atrakcji, przed nami druga połowa wakacji – na pewno nie zwolnimy tempa!