W lipcu nieco spokojniej

W okresie wakacyjnym tempo nieco spada, choć nie można tego powiedzieć o ilości dzieci obecnych w przedszkolu. Mimo tego, że nie jest realizowana podstawa programowa progi Magnolek przekracza codziennie kilkadziesiąt przedszkolaków. Pogoda o tej porze roku raczej sprzyja spacerom i pozwala spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu.

Dni, które nie rozpieszczają pogodą spędzamy w przedszkolu, gdzie odbywają się uwielbiane przez dzieci warsztaty kulinarne, plastyczne oraz artystyczne. W lipcu obchodziliśmy Dzień Żółty – mury przedszkola wypełniły się wszystkim, co kojarzy się z tym kolorem, a bystre słoneczko umiliło pobyt w ogrodzie przedszkolnym. Zdarzył się też dzień deszczowy, co pozwoliło przeprowadzić zajęcia edukacyjne, w których motywem przewodnim była woda.

Wakacje to czas, kiedy w szczególny sposób powinniśmy dbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Aby przypomnieć najmłodszym podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po ulicach i nie tylko. Chwilę później odbyły się też warsztaty przypominające o higienie jamy ustnej i prawidłowym myciu zębów – nasze przedszkolaki doskonale znają te zasady, ale przypomnieć nie zaszkodzi 😉

Ostatnie dni lipca naszym podopiecznym będą kojarzyć się z letnią dyskoteką w ogrodzie przedszkolnym. Impreza trwała długo i wszyscy wychodzili z niej uśmiechnięci. Poszczególne grupy odwiedziły także Bibliotekę Miejską, gdzie wzięły udział w zajęciach edukacyjnych.

Wakacyjny okres zakończymy w sierpniu, a chwilę później rozpoczniemy kolejny rok szkolny. Nie możemy się doczekać!