Zimowo-wiosenny luty

Luty, najkrótszy miesiąc w roku, jednak dla Naszych podopiecznych to czas intensywnych działań i zabawy. Już pierwszego dnia w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom gościliśmy ważną personę – burmistrza Konstantynowa Łódzkiego. Dzieci z uwagą słuchały odczytu p. Henryka Brzyszcza.

Z racji krótkiego karnawału należało zorganizować bal, na którym pojawił się Spiderman, Ironman, strażacy i cała masa pięknych księżniczek. Kolejnymi gośćmi Magnolek byli przedstawiciele z GOŚ wraz z Szopem Praczem w ramach akcji promującej ekologiczne działania tej organizacji. WIosenna część lutego pozwoliła na kolejne spacery po mieście. Musieliśmy odwiedzić wystawę „Pejzaż malowany ziemi łódzkiej – natura eco art” a także Miejski Ośrodek Kultury, gdzie odbyło się przedstawienie „Kaczka Cudaczka”.

Akcja czytania dzieciom przyciąga coraz więcej chętnych i w lutym nasze przedszkole odwiedzili jeszcze p. Jacek Nowak, p. Alicja Biernat oraz p. Beata Sobieraj (dziękujemy !). Cykliczne zajęcia z serii warsztatów kulinarnych, artystycznych czy chemiczno-fizycznych tradycyjnie pozwoliły najmłodszym poszerzyć horyzonty jednocześnie nie rezygnując z zabawy. Należy też wspomnieć o Dniu Otwartym, który przyciągnął do przedszkola wielu rodziców, którzy bez wahania zadeklarowali się posłać dziecko właśnie do Magnolek! Rozpoczyna się marzec, który przywitał nas opadami śniegu, ale wierzymy, że Pani wiosna zagości u Nas na dobre i pozwoli spędzać jeszcze więcej czasu na świeżym powietrzu.