Wakacje – start!

Inne placówki w okresie wakacyjnym są nieczynne lub nie prowadzą żadnych zajęć, ale nie Magnolki! Wraz z końcem roku szkolnego pożegnaliśmy część maluchów, ale już pojawiły się nowe pociechy, z którymi dalej poznajemy Konstantynów, bierzemy udział w warsztatach i zajęciach edukacyjnych. Lipiec rozpoczęliśmy prawdziwym treningiem rugby, który poprowadził tata Kuby z zerówki.

no images were found

Częstotliwość wysokich temperatur skłoniła Nas do ogłoszenia Dnia Plażowicza, w miarę możliwości „plażujemy” w ogrodzie przedszkolnym i schładzamy się w małych basenach. Nie przestaliśmy organizować warsztatów kulinarnych, gdzie powstały takie smakołyki jak chipsy z jarmużu, dżem truskawkowy, bułeczki pszenne a także gofry i sok owocowy ze szpinakiem.

no images were found

Z kolei na warsztatach plastycznych zilustrowaliśmy wspólnie podwodny świat. Cykliczne zajęcia w Ogrodzie Sztuki nie mogą się odbyć bez Mangolek! Odwiedzamy to miejsce w każdy wtorek, realizując coraz to nowe pomysły organizatorów. Chwile wolne poświęcamy na ciekawe bajki w ogrodzie filmowym oraz zabawy na świeżym powietrzu. W ramach zajęć edukacyjnych kontynuujemy poznawanie naszego miasta odbywając długie spacery. W murach przedszkola także poszerzamy horyzonty – zorganizowaliśmy warsztaty muzyczne ze skrzypcami w roli głównej. Czas leci nieubłaganie, jesteśmy już na półmetku wakacji, jeszcze miesiąc i rozpoczniemy kolejny rok szkolny a wraz z nim podejmiemy kolejne wyzwania.