Zakończenie roku szkolnego

Czerwiec można było zacząć tylko w jeden sposób… Dzień Dziecka! Obchody tego szczególnego święta były skoncentrowane w ogrodzie przedszkolnym. Tam na naszych podopiecznych czekały dmuchane zabawki i inne atrakcje. Prawdziwe szaleństwo trwało długo, czemu pomogła również piękna pogoda.

Po przyjemnościach przyszedł czas na kolejne obowiązki. Wykorzystując dalej sprzyjającą aurę przeprowadziliśmy kolejne zajęcia ruchowe z cyklu „W zdrowym ciele zdrowy duch” a czerwiec ogłosiliśmy miesiącem czytających tatusiów. Występy zespołów muzycznych, warsztaty kulinarne i plastyczne to atrakcje, które na stałe wpisały się w program zajęć naszych przedszkolaków. Słoneczna pogoda skłania do spacerów. Jeden z nich zakończył się w centrum miasta na happeningu zorganizowanym przez władze miasta pod hasłem „Przeciw pijanym kierowcom”. Nie należy zapominać także o kolejnym wyróżnieniu dla przedszkola za propagowanie głośnego czytania. Tuż przed zakończeniem roku szkolnego zerówka odwiedziła Dinopark. Całodzienna wycieczka na długo zostanie w pamięci dzieci.

Ostatnie dni czerwca to czas pożegnania dla niektórych podopiecznych, ale także czas podsumowań i podziękowań. W czwartek 25 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego. Całe grono pedagogiczne oraz dzieci z rodzinami szczelnie wypełniło salę stowarzyszenia Chopin. Przemówienia, podziękowania, wręczenie nagród i wyśmienita zabawa pod przewodnictwem p. Waldemara Presia – tak w skrócie wyglądała nasza uroczystość. Teraz przed nami wakacje, które zamierzamy spędzić równie aktywnie jak miesiąc czerwiec.